Bezpieczeństwo

 

Podczas już wieloletniej pracy systemów fotowoltaicznych na świecie nie odnotowano do tej pory negatywnego wpływu na przyrodę i środowisko lub na organizm ludzki!

 

 

W wielu europejskich krajach działają farmy fotowoltaiczne dające niejednokrotnie moc kilku lub kilkudziesięciu MW.

Zastosowanie odpowiednich technik ekranowania dla przewodów gdzie płynie prąd elektryczny minimalizują efekt pola elektrycznego czyniąc go nieszkodliwym dla człowieka.

Między innymi dlatego sprzedawane na rynku produkty fotowoltaiczne spełniają wysokie normy dotyczące generowanie pola elektrycznego.

Fotowoltaika bezsprzecznie jest jednym z najbezpieczniejszych i ekologicznych źródeł energii. Jej niekwestionowaną zaletą jest słońce wciąż jeszcze niewyczerpalne źródło energii.

Wysokiej jakości moduły fotowoltaiczne (PV) muszą spełniać szereg wymagań przedmiotowych. Po pierwsze, muszą dostarczać gwarantowaną energię w niezawodny sposób, w różnych warunkach środowiskowych. Muszą również być bezpieczne i wytrzymałe, zapewniając wysoką wydajność systemu w długim okresie czasu. Powinny również w możliwie najkrótszym czasie, być w stanie wygenerować całkowitą ilość energii, którą zużyto do ich produkcji. Dlatego panele PV poddawane są nieustannym badaniom i testom otrzymując odpowiednie certyfikaty i normy IEC, jak i PN-EN.


» Jak działa fotowoltaika?

Trwałość oraz niezwykle wysoka wydajność

Najnowsza technologia ogniw fotowoltaicznych pozwala wykorzystywać słońce jako niewyczerpane źródło energii.

» Dla kogo jesteśmy?

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie fotowoltaiki

Dopasujemy projekt, wykonamy kalkulację, zaproponujemy system PV oraz pomożemy otrzymać dotację i odbiór energetyczny.

» Czy warto zainwestować?

Niskie koszty eksploatacji oraz dotacje

Instalacje fotowoltaiczne redukują koszty energii elektrycznej i mają niezaprzeczalną zaletę – energia z instalacji  PV  nie drożeje

» Bezpieczeństwo

Bezawaryjność i brak części ruchomych

Kluczowym elementem w systemach fotowoltaicznych jest jakość zastosowanych elementów i fachowy montaż.